Skip to main content

INSPEKCJA INSTALACJI WEWNĘTRZNYCH W BUDYNKACH I DOMACH, BADANIE PRZYŁĄCZY DO BUDYNKÓW

kamera do przyłączy kanalizacyjnych


Inspekcję rur o mniejszych średnicach przeprowadzamy przy użyciu kamer wpychanych przy użyciu włókna szklanego z zatopionymi we wnętrzu przewodami.

Przy użyciu tych kamer można wykonanać inspekcję rur w budynkach, z dużą ilością łuków, poznać przyczyny awarii. Miniaturową głowicę z wbudowaną kamerą kolorową i własnym oświetleniem LED można wprowadzać w rury już od 35 mm średnicy (na odcinkach prostych). Kamera bez trudu pokonuje kolana 90 stopni w rurach DN100 - 150 mm. Maksymalna długość jednorazowej inspekcji to 50 mb. Głowica kamery jest w pełni wodoszczelna do głębokości 30 m. Obiektyw kamery chroniony jest odpornym na zarysowania szkłem szafirowym (możliwość zarysowania tylko diamentem). Dzięki temu głowica odporna jest na uszkodzenia, co często wykorzystujemy do usuwania z rur różnych zanieczyszczeń (np. kamienie i inne przedmioty).

Jeszcze lepsza inspekcja TV
"RICO .... jeszcze lepsza inspekcja TV...."

Dzięki dokładnemu pomiarowi odległości (wyświetlana na ekranie) można dokładne zlokalizować uszkodzenie. Obraz rejestrowany jest na bieżąco na komputerze PC. Po wykonaniu inspekcji film nagrywany jest na DVD i drukowany jest raport wygenerowany w specjalnym programie.

{rapidgallery}/images/stories/artykuly/inspekcja-instalacji-wewnetrznych/galeria/{/rapidgallery}

 

Najnowsza z naszych kamer - RICO TINY JUBYLEE, wyposażona jest w nowczesną głowicę dzięki której obraz na monitorze jest zawsze w odpowiedniej pozycji, tzn. wypoziomowany tak, że dół rury jest zawsze na dole.
W standardowych kamerach oraz jest najczęściej obrócony tak, jak akurat ułoży się głowica kamery.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, film z inspekcji TV kanalizacji jest bardziej czytelny dla zleceniowacy.

Ponadto kamera wyposażona jest w nadajnik radiowy, pozwalający wyznaczyć trasę instalacji kanalizacyjnej - z użyciem lokalizacji radiowej

{rapidgallery}/images/stories/artykuly/inspekcja-instalacji-wewnetrznych/vertica-glowica/{/rapidgallery}

Wykonując inspekcję TV kanalizacji w budynkach film nagrywany jest na wbudowanym w kamerę rejestratorze video - na karcie SD lub pamięci USB.
Na nagrywanym filmie naniesiona jest aktualna odległość, prędkość przesuwu kamery w m/s, data oraz godzina.

Więcej o naszej usłudze - w dziale INSPEKCJE TV

Awaria? Pytanie ?

Zapraszamy do kontaktu przez cały tydzień
od godz. 7:00 do godz. 18:00

Godziny realizacji zleceń:

PON - PT. : 07:00 - 18:00
Dni wolne: 08:00 - 14:00

Copyright © 2020 EKOS - Pogotowie kanalizacyjne - Wrocław. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie zdjęć tylko po podaniu źródła www.kanalizacja.com